"Nelson" Polańczyk - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS Nelson Polańczyk - Orzeł Górzanka 1:1
  • LKS Tyrawa Wołoska - LKS Olszanica 1:2
  • Gabry Łukowe - Osława Zagórz 3:4
  • Pionier Średnia Wieś - Juventus Poraż 3:4
  • Zalew Myczkowce - Remix Niebieszczany 2:7
  • Bieszczady Jankowce - LKS Czaszyn 2:0
  •        

Zegar

Logowanie

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Administracja strony
status Gadu-Gadu
Rafał Dziekan
status Gadu-Gadu

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 29, wczoraj: 67
ogółem: 1 147 018

statystyki szczegółowe

Statystyki drużyny

O klubie

       Nazwę klubu wzięliśmy od nazwiska najwybitniejszego żegalrza floty brytyjskiej Horatio  Nelsona i  zarazem zatoki Jeziora Solińskiego między Polańczykiem a Myczkowem - "Fiord NELSONA", nad którą pierwotnie miał znajdować się nasz stadion.

Horatio Nelson (ur. 29 września 1758 Najsłynniejszy admirał w historii floty brytyjskiej, który dwukrotnie pokonał flotę Francji. W dniu 14 lutego 1797 r. dowodząc tylną strażą okrętów brytyjskich w bitwie morskiej u przylądka Św. Wincentego z okrętami hiszpańskimi, samowolnie złamał rozkazy przełożonych (utrzymania szyku liniowego) – zastosował własną taktykę wojenną. Brytyjska flota, licząca 15 okrętów stanęła naprzeciw 24 okrętów hiszpańskich, nie mając żadnych szans na zwycięstwo. Geniusz Nelsona polegał na tym, że w krytycznym momencie bitwy, widząc hiszpańską przednią straż pod dowództwem admirała Bonaventuriego Moreny i czołowe okręty okrążające tylną straż brytyjską – Nelson wprowadził 3 swoje okręty z linii i zaatakował czoło okrętów hiszpańskich odnosząc zwycięstwo. Podczas walki zdobył najpierw abordażem 80-działowy okręt San Nicolas, a następnie po jego pokładzie poprowadził swoją załogę do abordażu na 112-działowy San Josef. Ta akcja została określona przez marynarzy jako "patentowany most Nelsona do ataku na pierwszą klasę". Ta wygrana, dzięki nieposłuszeństwu Nelsona, doprowadziła do przyznania mu Orderu Łaźni.
Według legendy Nelson nosił czarną opaskę na oku, jednak – ponieważ uszkodzone oko wyglądało normalnie – prawdopodobnie nigdy tego nie robił. W bitwie pod Abukirem odniósł ranę w czoło, po której pozostała blizna. Po jej zagojeniu Nelson nabrał zwyczaju zaczesywania włosów tak, aby ją zakryć.

Horatio Nelson jest symbolem morskiej wielkości i chwały Anglii. W opinii ludzi morza to największy admirał wszechczasów. Jako dowódca był uwielbiany przez załogi, ponieważ dbał o swoich marynarzy jak nikt przedtem. Dzisiaj czarne krawaty lub chusty na szyjach marynarzy to ponoć znaki żałoby po nim, a trzy białe paski na marynarskich kołnierzach to pamiątka po trzech największych zwycięstwach wielkiego admirała: pod Abukirem, Kopenhagą i Trafalgarem, gdzie zginął.
Admirał Nelson był tym z wielkich dowódców, który w największym stopniu przyczynił się do rozwoju taktyki walki okrętów, szeregiem własnych sukcesów wykazując wyższość skoordynowanego, elastycznego manewru nad sztywnym trzymaniem się zasad walki w linii bojowej. Mimo, iż nie był pierwszym który wprowadził te innowacje (poprzedzał go między innymi znakomity francuski admirał Pierre Andre Suffren), to jednak dzięki Nelsonowi i jego geniuszowi dowódczemu, zasady taktyki wojennej okrętów zmieniły się już na zawsze. Jego taktyka była zawsze dostosowana do faktycznej sytuacji na polu bitwy, nigdy nie trzymał się podręcznikowych standardów, co dzięki jego geniuszowi zazwyczaj prowadziło do powodzenia w bitwie.
 

Inicjatorami założenia LZS-u byli Andrzej Niepołomski i Łukasz Dytkowski. 14 lipca 1997roku ziściły się marzenia niewielkiej grupy entuzjastów i sympatyków sportu. Pierwsze mecze rozgrywaliśmy na stadionie w Wołkowyi, następnie w Górzance aż do momentu wybudowania stadionu w Polańczyku. Największe sukcesy klub święcił w sezonach 2003/2004 oraz 2004/2005 grając w A-klasie, osiągając również znaczące wyniki w rozgrywkach juniorskich oraz Pucharu Polski. W tamtym czasie drużyna najwięcej zawdzięczała Panu Wiesławowi Matuszewskiemu, dzięki jego pomocy i zaangażowaniu klub mógł istnieć. Obecnie Klub posiada boisko piłkarskie o wymiarach 90 x 46m z trybuną na 200 osób, oraz nowoczesne zaplecze którego nie powstydziły by się kluby I ligowe. Klub posiada również w sezonie zimowym do dyspozycji nową halę sportową przy Zespole Szkół w Myczkowie.

       Od 2003 roku Klubem zarządzał z doskonałym skutkiem Pan Zbigniew Kardasz.  Dzięki  jego społecznej  pracy  i jego  współpracowników pozostawił Klub w bardzo dobrej kondycji organizacyjnej oraz finansowej. Jako Prezes dał się poznać jako "prawdziwy gospodarz", który dba o najmniejsze szczegóły (np. szatnie klubowe, sprawy finansowe dt. reklam, rozwiązania techniczne w obrębie stadionu i wiele innych spraw). Osoby, które będą pełnić funkcje w Klubie mają się od kogo uczyć.

  

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
LKS Nelson Polańczyk 1:1 Orzeł Górzanka
LKS Tyrawa Wołoska 1:2 LKS Olszanica
Gabry Łukowe 3:4 Osława Zagórz
Pionier Średnia Wieś 3:4 Juventus Poraż
Zalew Myczkowce 2:7 Remix Niebieszczany
Bieszczady Jankowce 2:0 LKS Czaszyn

Reklama

Ostatnie spotkanie

LKS Nelson PolańczykOrzeł Górzanka
LKS Nelson Polańczyk 1:1 Orzeł Górzanka
2018-06-10, 13:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23

Najnowsza galeria

Jankowce
Ładowanie...

REGULAMIN

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy.
Masz prawo komentować, wyrażać swoje opinie, dyskutować
i nie zgadzać się z innymi opiniami.
NA STRONIE OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA WULGARYZMÓW
I OBRAŻANIA INNYCH!

(w/w przypadkach komentarze będą usuwane)